2024. május 18. szombat
Erik, Alexandra, Szandra
Holnap Ivó, Milánnapja lesz.

Bronz a Magyar Bajnokságon

Majoros Krisztina III. helyezett Majoros Krisztina III. helyezett Fotó: Papp József

A hétvégén Budaörsön rendezték a Kyokushin karate Felnőt Magyar Bajnokságot. A Castrum SC Kapuvárt -55 kg-os női súlycsoportban Majoros Krisztina képviselte.

2010-ben Logronoban, a Junior Kyokushin Európa Bajnokságon bronzérmes Majoros Krisztina, most 3 év kihagyás után, újra visszatért a küzdőtérre. A főiskolai tanulmányait végző kapuvári karatéka novembertől újra karate gi-t öltött, és készült a 2015-ös legnagyobb magyar versenyre. Az 55 kg-os női mezőny döntőjében először Leitner Anettal vívott 5 perces kemény csatát, melynek a végén a bírók vetélytársát ítélték jobbnak. Majd a jászberényi Yakuzák SE versenyzőjével küzdött. Itt Krisztina "befigyelt" egy térdes fejrúgást, majd megszédülve az azt követő fordulásos köríves fejrúgás Ippon értékű találatot nyert Zsófiának.

Majoros Krisztina vs. Leitner AnettMajoros Krisztina vs. Leitner Anett (Fotó: Papp József)Szombat este, Krisztina a dobogó 3. fokára állhatott.

Mivel a verseny, az áprilisi Kyokushin Európa Bajnokság kvalifikációs versenye volt, ezért a 2015-ös lengyelországi Európa Bajnokságon csak junior korcsoportban (Németh Veronika) indíthat versenyzőt a Castrum.

"- Krisztina nagyon kitartóan készült erre a versenyre, a hosszú kihagyás után. Igazából, az EB induló keretbe való bejutás lett volna a célunk. Erre Krisztának minden esélye megvolt. Becsülettel helyt állt, de az igazi győzni akarás, az elszántság még nem lobbantotta fel azt a tűzet, ami az érem fényesebb csillogásához szükséges! " - nyilatkozta Pantelics Péter portálunknak.

Az idei Magyar Bajnoskágon elég meglepő eredmények születtek. A junior korosztályból feltörekvő fiatalok példásan helytálltak, és előkelő helyet szereztek maguknak a felnőtt mezőnyben.

Itt a felnőtt férfi könnyűsúly döntőjét láthatjuk, ahol Rózsa Gábor a mindenkori favorit vívott csatát az ifjú Karczub Zalánnal. A mérkőzésről fontos tudni, hogy a döntőt megelőzően, a nyírbátori fiú 9 perces kemény csatában győzte le a martfűi Pető Krisztiánt, és bizony a jégspray már fontos szerepet töltött be a döntő előtt.